Esoterika

Čakry jsou energetická centra v těle a těch základních a největších existuje celkem sedm. Každé z nich je přiřazena jedna barva a také k ní náleží i celá plejáda kamenů, které danou čakru ovlivňují. Alespoň jeden kámen od každé by vám rozhodně neměl chybět ve vaší sbírce kamínků. Můžete užívat k léčení a posilování čaker, ale také k meditacím a magické práci.

Kameny a čakry – jak spolu souvisí?

čakrová sada kamenů velká

Již hotovou čakrovou sadu kamenů si můžete pořídit zde. Pokud si chcete sestavit vlastní,  níže najdete informace o tom, které kameny náleží ke které čakře.

 

První čakra Muladhára

Kořenová čakra – nachází se v oblasti stydké kosti. Je naším spojením se zemí a zodpovídá za ukotvení v realitě. Ovlivňuje kosti, zuby a páteř – tedy vše pevné v našem těle.
barva: červená, hnědá a červenohnědá
kameny: jaspis hnědý, hematit, záhněda, býčí oko, granát, mokait, tygří oko, jaspis obrázkový
jaspis obrázkový

Druhá čakra Svadhistana

Sakrální čakra – její sídlo je v podbřišku. Tato čakra je sídlem naší sexuální energie a ovládá naše primární emoce a radost ze života. V těle ovlivňuje rozmnožovací orgány, močový měchýř a ledviny. Má také vliv na veškeré tělesné tekutiny.
barva: oranžová
kameny: karneol, ohnivý opál, sluneční kámen, jaspis brekciový, jaspis červený
jaspis brekciovy

Třetí čakra Manipura

Čakra pupku leží v oblasti solar plexu. Pomáhá nám přijímat energii a posilovat naši vůli. V těle zodpovídá za trávicí systém.
barva: žlutá a zlatá
kameny: citrín, jantar, tygří oko, topaz, karneol, žlutý jaspis, žlutý jadeit, zlato
Citrín tromlovaný

Čtvrtá čakra Anaháta

Srdeční čakra – nachází se v hrudníku blízko srdce. Tato čakra tvoří střed energetického systému těla, její špatná funkce nejvíce ovlivňuje ostatní čakry. Je sídlem lásky, díky ní jsme schopni tento cit dávat nebo brát, rozvíjet nebo potlačovat. Na tělesné úrovni ovlivňuje funkci srdce, plic a krevního oběhu.
barva: zelená a růžová
kameny: růženín, rodochrozit, růžový a zelený turmalín, zelený avanturín, olivín, malachit, unakit, prehnit
růženín mini

Pátá čakra Višuddhi

Krční čakra – komunikační centrum, sídlí v hrdle. Krční čakra je centrem naší komunikace, je to čakra umělců, sídlí v ní totiž inspirace a schopnost sebevyjádření. V těle má na starosti oblast krku a šíje, průdušky a štítnou žlázu.
barva: světle modrá, modrozelená
kameny: chalcedon, modrý akvamarín, modrý avanturín, lapis lazuli, modrý achát, tyrkys
achát modrý

Šestá čakra Adžna

Třetí oko – nachází se uprostřed čela. Sídlí v ní náš šestý smysl, naše intuice. Je důležitá při meditacích a magii. Na tělesné úrovni ovlivňuje obličej, oči, uši a centrální nervový systém.
barva: tmavomodrá, tmavofialová
kameny: sodalit, sokolí oko, tmavomodrý lazurit, stříbro, kalcit, ametyst, safír
sodalit

Sedmá čakra Sahasrána

Korunní čakrajejí sídlo je na temeni hlavy. Je naším spojením s Vesmírem, Vyšším já a vším božským. Skrze ni k nám přichází vesmírná energie, jako např. reiki. Ukotvuje nás v proudu života a na tělesné úrovni ovlivňuje mozek.
barva: fialová, bílá
kameny: křišťál, ametyst, bílý achát, perly, achát botswana
křišťál tromlovaný

Jak léčit čakry pomocí kamenů?

Lehněte si na záda a uvolněte se. Jakmile budete dostatečně klidní, položte si na čakru příslušný kámen a zavřete oči. Pro zvýšení účinku můžete zakrýt kámen dlaněmi a v duchu směrovat energii kamene do těla. Vnímejte teplo a vibrace, které se linou z kamene a tiše a klidně je nasávejte do čakry, která se tímto pročišťuje a harmonizuje.

Ležte takto alespoň deset minut a opakujte tak často, jak cítíte, že je třeba. Nezapomeňte po každém léčení kámen vyčistit pod proudem tekoucí vody.

Pokud obtíže trvají dlouhodobě, můžete kámen nosit při sobě – v kapse nebo na krku a v případě potřeby jej svírat v dlani.

čakrová sada kamenů

Perfektní komunikace, rychlé dodání, krásné věci. Byl přibalený dáreček, který udělal radost dceři. Příště objednám zase, už vím, co to bude. :o)

B.K.

Vedoucí obchodu je člověk který všechno co dělá tak dělá s láskou v srdci.Určitě bych vyzvedl krásné jednání se zákazniky,to jsem jinde nezažil,moc děkuji.

Miloslav

Především velice ochotná komunikace se slečnou Lúmenn, která byla moc vstřícná, i přes komplikace z mé strany, kvůli špatně zadané objednávce. Rozhodně bych Angelum Lucis doporučila díky pozitivní zkušenosti.

Claire

Skvělá – komunikace; přehled zboží; blog, na kterém si mohu najít vše potřebné co potřebuji k některému zboží např. drahokamům – použití, nabití… Moc děkuji za tento obchod:)

Armael

Díky zkušenostem majitelky s prodávaným zbožím a jejím dlouholetým blogem, kde o spoustě nabízených produktech odborně píše mám v tento obchod velkou důvěru.

Pavel M.

K objednávce jsem obdržela i sympatický dáreček navíc. Zboží bylo pečlivě bezpečně a ekologicky zabaleno. Na faktuře bylo ručně psané poděkování za objednávku.

Gabriela M.

Určitě doporučuji všem, kdo hledají výrobky a věci, které pohladí po duši a nabijí Vás pozitivní energií. Ideální zde vybírat i dárečky pro blízké.

Eileen

    Image