Esoterika

Pojmy amulet a talisman jsou v magické teorii i praxi velmi rozšířené, často se ale zaměňují. Pojďme si tedy vysvětlit, jaký je mezi nimi rozdíl.

Amulet

Původ slova amulet je pravděpodobně z latinského amuletum, což znamená objekt, který ochraňuje. To pochází ze slovesa amoliri – odsunout, odstranit (na českém internetu se setkáte s chybným slovesem amiliri, toto slovo ovšem latina nezná). Amulety tedy používáme ve chvíli, kdy se chceme před něčím chránit.

Amulet nás může chránit před negativní energií obecně. Můžeme však také použít ochranný amulet zaměřený konkrétně proti určitému zdroji – například amulet proti kletbám, proti nemoci, nenávisti nebo pomluvám. Používají se také domácí amulety – proti ohni, povodni nebo jiné přírodní katastrofě. Ochranný amulet zavěšený nade dveřmi pak chrání náš domov před všemi nezvanými hosty.

kámen ochrany

AMULET OCHRANY PŘED NEGATIVNÍ ENERGIÍ

Tento amulet vyrábím jeho nositeli přímo na míru.

Používám u toho magickou sílu kamenů a severských run.

Mezi nejstarší amulety patří kruh nebo kříž. Velmi známý je také pentagram, triquetra nebo valknut, islandský Aegishjalmur nebo orientální Horovo oko.

Talisman

Původ slova talisman je oproti tomu arabský a řecký. Název talisman vznikl pravděpodobně z arabského tilism, což je odvozenina z řeckého slova telesma či telos. To znamená výsledek nebo také dokončení, ve smyslu dokončení magického rituálu.

Zatímco amulet ochraňuje, doslova odsunuje vše zlé pryč, talisman přitahuje. Většinou chceme, aby nám talisman přinesl štěstí. Můžeme si ale také přitahovat do života lásku, bohatství nebo zdraví.

kámen hojnosti

TALISMAN HOJNOSTI A ŠTĚSTÍ

Tento amulet vyrábím jeho nositeli přímo na míru.

Používám u toho magickou sílu kamenů a severských run.

sada kamenů meditace a sny

KAMENY JAKO TALISMAN

Talisman v podobě váčku s kameny přináší svému nositeli takové energie, na kterých rezonují jednotlivé minerály. Může tak přitahovat lásku, duchovní moc nebo posilovat mužskou či ženskou energii.

Jako talisman pro štěstí se podle lidových tradic často využívá čtyřlístek, podkova nebo zaječí tlapka. Jako talismany pro požehnání od Vyšších sil také slouží některé obrázky nebo medailony různých božstev či svatých.

Amuletem a talisman – jaký je mezi nimi rozdíl?

Zjednodušeně tedy můžeme říct, že…

amulet = odpuzuje, chrání před zlem

talisman = přitahuje, přináší štěstí

Nejznámější amulety

křišťál strom života

KŘIŠŤÁL

Univerzálním ochranným amuletem je křišťál. Tento kámen je nejsilnějším ochraným kamenem vůbec, přeměňuje destrukce a posiluje korunní čakru.

ankh

ANKH nebo také NILSKÝ KŘÍŽ

Staří Egypťané jej ale používali při pohřebních rituálech, kde měl ankh pomoci duši zemřelého dostat se na onen svět a projít bez úhony Říší mrtvých. Smyčka na vrcholku kříže tedy neslouží jen jako okruh, kterým může proudit energie, ale představuje taky nekonečné putování duše člověka.

triquetra

TRIQUETRA

Keltský ornamentální uzel ve tvaru trojúhelníka v sobě spojuje ochrannou sílu keltských propletenců a symboliku posvátného čísla Tři. Jako ochranný amulet, zabraňuje zlým silám, aby se dostaly k nositeli tím, že v podstatě všemu zlému „zamotá hlavu“ ve svých složitých vzorech.

 1. Dobrý den, ráda bych prosila o vytvoření amuletu křišťálu pro mě. Pracuji na sobě, sebelaska.,sebepoznani.Mam strach z bolesti a ze zubaře(davici efekt, dýchání, bolest). Ted čekám miminko a moc se na něj těšíme ale mam strach z porodu. Z bolesti, kontrakci,udychani, tlačení. V životě jsem neměla štěstí na lásku ale tu jsem prolomila a našla tu největší v životě. Nemam moc ráda nějaké velké přívěsky na krku. Líbil by se mě ten křišťál. Můžete mě poradit?

 2. Post
  Author
 3. Ahoj Lúmenn, chtěla bych Vás požádat o pomoc s amuletem na ochranu me maminky.
  Už jsem měla od Vás zakoupene dvakrát amulet-Kamen. Prosím existuje nějaký amulet, který bych mohla Já sama své mamince darovat? Děkuji za Váš čas.
  Veronika.

 4. Post
  Author

Perfektní komunikace, rychlé dodání, krásné věci. Byl přibalený dáreček, který udělal radost dceři. Příště objednám zase, už vím, co to bude. :o)

B.K.

Vedoucí obchodu je člověk který všechno co dělá tak dělá s láskou v srdci.Určitě bych vyzvedl krásné jednání se zákazniky,to jsem jinde nezažil,moc děkuji.

Miloslav

Především velice ochotná komunikace se slečnou Lúmenn, která byla moc vstřícná, i přes komplikace z mé strany, kvůli špatně zadané objednávce. Rozhodně bych Angelum Lucis doporučila díky pozitivní zkušenosti.

Claire

Skvělá – komunikace; přehled zboží; blog, na kterém si mohu najít vše potřebné co potřebuji k některému zboží např. drahokamům – použití, nabití… Moc děkuji za tento obchod:)

Armael

Díky zkušenostem majitelky s prodávaným zbožím a jejím dlouholetým blogem, kde o spoustě nabízených produktech odborně píše mám v tento obchod velkou důvěru.

Pavel M.

K objednávce jsem obdržela i sympatický dáreček navíc. Zboží bylo pečlivě bezpečně a ekologicky zabaleno. Na faktuře bylo ručně psané poděkování za objednávku.

Gabriela M.

Určitě doporučuji všem, kdo hledají výrobky a věci, které pohladí po duši a nabijí Vás pozitivní energií. Ideální zde vybírat i dárečky pro blízké.

Eileen

  Image