Esoterika

Jak v kamenném obchodě Vílí doupátko, tak tady na eshopu, mám velký výběr kamenů a setkávám se s tím, že zákazníci mají problém se zorientovat a vybrat pro sebe kamínek, který bude ten pravý. V několika bodech se tedy pokusím shrnout, jakými radami se můžete při výběru kamenů pro vás či vaše blízké řídit.

Kameny podle znamení zvěrokruhu

Nejčastěji se setkávám s tím, že se mě lidé jako první zeptají, zda je ten a ten kámen vhodný pro jejich znamení nebo je zajímá, jaký kámen je vhodný pro Berana, Raka, Blížence…

Abych byla upřímná, přiřazování kamenů podle znamení mi moc nesedí – a to hned z několika důvodů. Za prvé se zdroje velmi často rozcházejí v tom, jaké kameny jednotlivým znamením přiřazují. Někde se tak dočtete, že obsidián je vhodný pro Kozoroha, jinde, že se hodí spíše ke Štírovi a Střelci. A kde se vůbec vzalo toto rozdělení? Někdy mám pocit, že zdroje (a to zejména na internetu) prostě jen opisují jeden od druhého, aniž by pátraly po tom, proč by některý kámen seděl spíše vodním znamením, zatímco jiný spíše těm vzdušným.

Za druhé se můžete setkat s tím, že některé kameny vlastnosti daného znamení posilují, jiné je naopak potlačují. Uvedu to na příkladu svého znamení – Berana. Hematit a granát posilují beraní sebedůvěru, ohnivost a rozhodnost. Ametyst zase oheň ochlazuje a ukázňuje. Oba tyto kameny jsou přitom Beranovi přiřazeny – aniž by bylo to bylo dáno do souvislosti. Jenže každý člověk je jiný – a některý Beran potřebuje spíše pomoci rozhořet svůj vnitřní oheň, zatímco jiný jím sálá příliš a hodilo by se mi trochu ubrat páru.

Vůbec nejdůležitější pak podle mě je, že nezávisle na charakteristikách našeho znamení se nacházíme v různých životních situacích a potřebujeme zrovna podpořit v různých oblastech. Bazírováním na kamenech podle nějakého seznamu pak můžeme opomenout ty kameny, které by nám mohly předat právě to, co aktuálně potřebujeme. Za mě tedy výběr podle znamení není správná cesta – minimálně ne bez hlubšího zamyšlení, k čemu má kámen svému majiteli posloužit.

panna

JASPIS posiluje vlastnosti znamení PANNY – cílevědomost, praktičnost

Kameny podle charakteristiky

Tak, jak od výběru kamenů podle znamení zvěrokruhu odrazuji, tak naopak výběr podle charakteristiky mohu spíše doporučit. I zde je však nutné pečlivě hlídat zdroje informací, neboť i zde se popisy často různí.

Podle popisu vlastností kamene můžeme nalézt vhodný minerál pro životní situaci, v níž se právě nacházíme, nebo problém, který nám má pomoci vyřešit. Energie kamenů nám může pomoci se sebedůvěrou, uklidněním mysli, léčením, může nám pomoci probudit intuici, kreativitu, ochránit nás či povzbudit. Podle toho, co aktuálně potřebujeme, si tak můžeme vybrat konkrétní kámen.

kámen ochrany

OBSIDIÁN je vhodný kámen pro ochranu

Kameny podle léčivých vlastností

Tak, jako má každý kámen charakteristiku účinků na různé aspekty života, jsou jim přiřazeny i vlastnosti léčivé. Srdce, plíce, ledviny, játra, ekzémy, horečky, bolesti… I podle těchto účinků lze kameny vybírat, ale je třeba si uvědomit, že léčebné vlastnosti jsou vždy jen podpůrné a nikdy by neměly nahrazovat skutečnou léčbu.

Kameny podle barev

Pokud podrobněji studujeme magické vlastnosti kamenů, nemůžeme si nevšimnout, že obvykle kameny stejné barvy mívají podobné charakteristiky. Je to mimo jiné i proto, že barvy na naši psychiku působí určitým způsobem a můžeme to v tradicích vnímat již od pradávných časů. Pokud nechcete zdlouhavě číst a zkoumat charakteristiky jednotlivých kamenů, následující výčet barev vám může poskytnout obecnou představu, na jaké kameny se zaměřit.

Červená, oranžová

vlastnosti: oheň, síla, rozhodnost, mužská energie, plodnost, energie, chuť do života

léčení: srdce, krev, potíže s mužskou potencí

červené a oranžové kameny: karneol, granát, jantar, červený a brekciový jaspis, rubelit, býčí oko, červený korál, ohnivý achát

vílí strom života karneol

Jeden z červených kamenů – KARNEOL

Žlutá

vlastnosti: energie, cílevědomost, stát si za svým, chuť do života, radost, veselí, materiální blahobyt

léčení: ledviny, voda v těle, močové ústrojí

žluté kameny: aragonit, citrín, kalcit, mokait, žlutý jaspis, žlutý achát, zlato

citrín

Mezi žluté kameny patří CITRÍN

Zelená

vlastnosti: uklidnění, emoce, citová traumata, léčení, příroda, klid

léčení: hojení ran, uklidnění nervů

zelené kameny: amazonit, malachit, chryzopras, avanturín, jadeit, olivín, fluorit, unakit

náramek avanturín

Do rodiny zelených kamenů patří AVANTURÍN

Modrá

vlastnosti: komunikace, inspirace, vnitřní klid, relaxace, myšlení, koncentrace, zbavení stresu

léčení: krk, plíce, smysly

modré kameny: modrý achát, larimar, sodalit, apatit, chalcedon, tyrkys, akvamarín, lapis lazuli

sodalit tromlovaný

Tmavě modrý SODALIT

Fialová

vlastnosti: duchovno, spiritualita, meditace, soustředění, intuice

lečení: zbavení závislostí, nervový systém

fialové kameny: ametyst, čaroit, fialový achát, fluorit

strom života ametyst

Charakteristickým fialovým kamenem je AMETYST

Růžová

vlastnosti: láska, něha, ženská energie, léčení, zbavení smutku

léčení: srdce, ženské orgány

růžové kameny: růženín, rodonit, rodochrozit, thulit

růženín tromlovaný

Podle své barvy pojmenovaný RŮŽENÍN

Hnědá, béžová

vlastnosti: uzemnění, rozhodnost, zdraví, síla, materiálno, blahobyt, pevná půda pod nohama

léčení: trávení, končetiny

béžové a hnědé kameny: jaspis obrázkový, jaspis kalahari, mokait, tygří oko, záhněda

tygří oko strom života

Mezi hnědé kameny patří TYGŘÍ OKO

Bílá

vlastnosti: očista, ochrana, emoce, duchovno, léčení, čištění traumat, ženská energie

léčení: hlava, nervy, ženské orgány, univerzální léčivá síla

bílé kameny: opál, měsíční kámen, křišťál

náramek křišťál

Bělostný, vlastně až průsvitný KŘIŠŤÁL

Černá

vlastnosti: ochrana, podvědomí, tajemství, magie

léčení: podvědomí, bloky z minulých životů

černé kameny: obsidián, skoryl, onyx, šungit, hematit

skoryl 09

Silný ochranný černý turmalín – SKORYL

Kameny podle intuice

Necháme-li myšlenky volně plynout, přestaneme hodnotit kameny podle barvy či podle toho, co o nich máme načtené, pak si nás zavolá takový kámen, který právě v danou chvíli potřebujeme.

Pokud máte možnost vybírat kameny osobně, vezměte si je do dlaně, nechejte je na sebe působit, ohmatejte si je, naciťte. Pokud vybíráte na internetu, popusťte chvíli uzdu vašim myšlenkám, brouzdejte stránkami (třeba tady u mě na eshopu :)) a až vás něco upoutá, dost pravděpodobně půjde právě o kamínek, který vám v bodě života, v němž se právě nacházíte, bude užitečný.

Stejně tak pokud si vyberete kámen podle znamení, charakteristiky nebo barvy, ale přesto vás na něm bude něco odpuzovat a nebude vám milý na pohled ani příjemný v ruce, zkuste raději hledat dál.

Hodně štěstí při vybírání, kéž si vás najdou ty pravé kameny a budou vám průvodci na vaší cestě. S láskou Lúmennka

KAM DÁL?

vílí strom života čakrovýŠPERKY Z KAMENŮ

sada kamenů magieSADY KAMENŮ

achát peříčkovýTROMLOVANÉ KAMENY

Perfektní komunikace, rychlé dodání, krásné věci. Byl přibalený dáreček, který udělal radost dceři. Příště objednám zase, už vím, co to bude. :o)

B.K.

Vedoucí obchodu je člověk který všechno co dělá tak dělá s láskou v srdci.Určitě bych vyzvedl krásné jednání se zákazniky,to jsem jinde nezažil,moc děkuji.

Miloslav

Především velice ochotná komunikace se slečnou Lúmenn, která byla moc vstřícná, i přes komplikace z mé strany, kvůli špatně zadané objednávce. Rozhodně bych Angelum Lucis doporučila díky pozitivní zkušenosti.

Claire

Skvělá – komunikace; přehled zboží; blog, na kterém si mohu najít vše potřebné co potřebuji k některému zboží např. drahokamům – použití, nabití… Moc děkuji za tento obchod:)

Armael

Díky zkušenostem majitelky s prodávaným zbožím a jejím dlouholetým blogem, kde o spoustě nabízených produktech odborně píše mám v tento obchod velkou důvěru.

Pavel M.

K objednávce jsem obdržela i sympatický dáreček navíc. Zboží bylo pečlivě bezpečně a ekologicky zabaleno. Na faktuře bylo ručně psané poděkování za objednávku.

Gabriela M.

Určitě doporučuji všem, kdo hledají výrobky a věci, které pohladí po duši a nabijí Vás pozitivní energií. Ideální zde vybírat i dárečky pro blízké.

Eileen

    Image